Košík je prázdný.

Atlanta Braves: Má výhodu domácího pole opravdu záležitost?

21.09.2018 0
Je to pozdější závod pro výhru domácího pole playoff, musí se položit otázka: Braves by to opravdu znamenalo výhodu?
Atlanta Braves udělal v letošním roce poměrně dobrou práci na cestě, a to ve výši rekordů 45-30. Nicméně, tato působivá známka je vykompenzována poněkud hrůzným 39-38 rekordem v Arerust parku po středeční sérii zachránce vyhraje nad kardinály. Je to trochu záhadné, protože statisticky týmy téměř vždycky vystupují lépe doma než na cestě.
 
Když Braves přistupuje k NLDS zápasům s neznámým družstvem, mám pocit, že je důležité získat nějaký kontext, jakým způsobem týmy s lepšími domácími a silničními vítěznými procenty v posledních dvou letech hrály v play-off.
 
Poslední tým, který udělal playoff s ztrátou rekordů doma, byl ironicky 2001 Braves, podle baseballu. Tento tým skončil doma s rekordem 40-41 a byl eliminován v NLCS Diamondbacks 4-1. Budu používat databáze baseballových referencí pro všechny zde uvedené týmové údaje.
 
V roce 2017 Houston Astros dosáhl vítězný rekord doma, ale jejich rekord v domácím prostředí byl horší než jejich rekord na silnici. Další týmy v play-off, které sezónu, které také vykazovaly tento rys, byli Washington Nationals, Minnesota Twins a Cleveland Indians.
 
Jak jsem si jist, že si vzpomenete, Astros pokračoval v sezóně vyhrát World Series. Státníci, jak se zvyknou dělat, ztratili v NLDS Cubs 3-2. Dvojčata ztratili v divoké kartové hře a Indiáni ztratili Yankees v ALDS. Takže zatímco vítěz Světové série měl lepší roadový rekord než doma, ostatní tři týmy byly eliminovány v prvním kole play-off.
 
V roce 2016 mám mnohem omezenější sadu dat, ze kterých lze čerpat. Žádné týmy z této sezóny v play-off neměly lepší výsledek než doma. Red Sox a Mets byli nejbližší a oba hráči měli v domácím zápasu jednu hru. Mets byl eliminován v divoké kartové hře a Red Sox v ALDS.
 
Takže z jistě omezených údajů, ze kterých jsem vyčerpal, se zdá, že týmy s lepší cestou (nebo velmi blízko k tomu) nedělaly příliš dobře v play-off za poslední dvě sezóny. Všechny ostatní - s výjimkou obrovské hvězdice, která je Astros - byla eliminována v prvním kole play-off. Teď jsem si jist, že kdybych se vrátil dál, mohly by mi najít další příklady, ale zajímám se o aktuální data.