Košík je prázdný.

Orioles, Ravens Groundskeepers vyzvaní změnou klimatu

30.10.2019 0
Během baseballové sezóny je meteorologickým radarem stálá společnice Nicole Sherry. Je to poslední věc, kterou Baltimore Orioles kontroluje před spaním. Když se probudí, zkontroluje, zda se přes noc nic drasticky nezměnilo.
 
"Mám plán A, B, C, D, E, F, víš?" Řekl Sherry. "Jsme vždy ochotni se přizpůsobit a připraveni se přizpůsobit na okamžik."
 
Tyto plány nejsou jen pro další hru. Jsou pro nadcházející roky.
 
Vzhledem k tomu, že extrémní počasí v Baltimoru představuje stále větší výzvy, hledají příkopníci ve městě cestu, jak se vypořádat se změnou klimatu, ať už je to prostřednictvím trav odolných vůči teplu nebo sofistikovaných drenážních systémů.
 
V roce 2018 viděl Baltimore 72 centimetrů srážek, což bylo v historii vůbec nejvíce - „Bylo to hrozné,“ vzpomněl si Sherry. Letos teploty ve městě dosáhly 90 stupňů za jedenáct dní a byly týdny bez deště.
 
Po celou dobu průměrné teploty ve městě v minulém století stoupaly, od roku 1895 vzrostly o 3,5 stupně, podle analýzy údajů CNS z Národních center pro informace o životním prostředí.
 
"Byl tam velký rozdíl," řekl Sherry. "Pokud to bude nyní 115, na poli, zatímco před 10 lety, nejžhavější, kterou jsme měli, bylo 100 stupňů, pak rozhodně začnu plánovat budoucnost."
 
Erratické počasí se ukázalo jako problém pro Baltimore Ravens a jejich pozemního ošetřovatele Don Folletta - od získání dostatečného množství pracovníků k boji proti deštivým dnem až po výměnu opotřebovaného vybavení.
 
A pak je tu trávník. Jedním z největších starostí pro příkopníky je to, jak udržet trávu zdravou - zejména v Baltimoru.
 
Murray Cook - prezident divize sportovního trávníku BrightView, oficiálního konzultanta MLB v oblasti a stadionu - řekl, že bydlení v středoatlantickém prostoru představuje pro každého pozemního spěšitele řadu komplikací.
 
"V těchto oblastech je pravděpodobně nejobtížnější pěstovat trávu, protože se musíte vypořádat s opravdu chladnou zimou." (a) super horké léto, “řekl.
 
Baltimorské pozemní dopravci mají různé přístupy k boji proti této obtížné klima.
 
Ve stadionu M&T Bank stadion Baltimore Ravens používá Bermudagrass, který je přátelský k horku, ale vyžaduje, aby se v chladnějších měsících udržovala jeho barva při žitograssu.
 
Jen pár ulic v Oriole Parku v Camden Yards používá Kentucky Bluegrass, jeden z nejlepších kmenů, který přežije jak teplo, tak chlad, ale tráva, kterou Sherry řekla, že potřebuje „dítě“, aby prošla nejteplejšími měsíci.
 
Pak jsou časté dešťové bouře, což může znamenat odložení, tlesknutí tahů a další komplikace, zejména pro baseballové týmy se všemi nečistotami. Existuje také riziko zranění kolem louže a hladkých základen.
 
Podle údajů Major League Baseball odložilo počasí po celé zemi v roce 2018 téměř 30leté maximum, s 54 hrami ovlivněnými počasím. Tato sezóna skončila s menším zpožděním.
 
Oriolové byli testováni v srpnu, když stadion za hodinu přivedl 5 palců deště. Sherry řekl, že posádka vyčistila stojatou vodu v poli a tým hrál o 30 minut později. Ale iu sofistikovaného drenážního systému může trávník a drenážní systém pod trávníkem absorbovat jen omezené množství vody v krátkém období. Někdy je to stále čekající hra.
 
V Camden Yards může drenážní systém vyčistit asi 16 palců za hodinu. Systém M&T Bank Stadium dokáže pravděpodobně zvládnout asi 15 palců, asi o 6 palců méně, než by mohl zvládnout po počáteční instalaci, protože čas vyčerpává svou kapacitu.
 
Během deštivých kouzel Follett řekl, že potřebuje více pracovníků, aby zvládli těžší plachtu.
 
"Ty rozpočet na nejhorší scénář." Máte rozpočet na další pracovní sílu, aby byl trávník zakryt a zapnut, “řekl Follett.
 
Řekl, že je potřeba 10 až 15 mužů, aby se rozvinuli krytinu, a 20 aby ji odstranili poté, co ji srážka sníží. Sherry vybaví svůj tým asi 26 lidmi, aby zvládli plachtu - déšť nebo žádný déšť.
 
"V pětiletém nebo osmiletém cyklu musíte koupit novou dešťovou plachtu," řekl Follett. "Opotřebovává se, protože se tolik používá." V minulosti jsme mohli jít 15, 20 let, než budeme muset přemýšlet o nové dešťové plachtě. Možná budeme muset v příštích několika letech získat novou dešťovou plachtu, protože ji tolik rozdáváme. “
 
Sherry a Follett říkají, že počasí rozhodně ztěžuje jejich práci. Dělají vše, co je v jejich silách, aby se připravili, ale říkají, že je místo, kde je příliš mnoho z jejich kontroly.
 
"Je to skutečné vybíravé vyvážení," řekl Sherry, "a je to stresující." A můžete dělat jen to, co můžete. Ale na konci dne někdy vyhraje Matka příroda. “